Červenec 2014


Recenze 0.1 - Film

28. července 2014 v 14:33 | B. |  Recenze

Ahoj všichni, vítám vás u mého prvního článku. Chtěla bych vám napsat svůj názor na již známý film Hvězdy nám nepřály/The fault in our stars.
Je to vlastně film natočený podle stejnonázvé knihy. Hazel a Augustus měli ve filmu strašně krásnej vztah. Některé scény byly poněkud smutné a jiné zase docela vtipné.

Četla jsem to i jako knihu a abych řekla pravdu, tak mě film strašně překvapil. Byl hrozně hezky udělanej a měl kouzlo. Našlo se tam i pár chvilek, u kterých se nedalo nebrečet. Konec filmu "obměnil" Ed Sheeran úžasnou písničkou.

Kdo ten film ještě neviděl, určitě bych ho doporučila. Podle mě to byl jeden z nejhezčích filmů, co jsem viděla.


Viděl/a jsi tenhle film?

Líbil se ti?


Bubbleology

27. července 2014 v 20:14 | A. |  ..co se jinam nevešlo
Dnešní článek jsem se rozhodla věnovat Bubbleology nebo-li známému čaji s jménem Bubble tea. Jistě už většina z vás ví, co to vlastně je, ale pojďme seznámit s Bubbleology i ty, kteří absolutně netuší.

Co to vlastně 'Bubbleology' je? Bubbleology nabízí širokou nabídku ovocných nebo mléčných čajů. Součastí jsou tapiokové perly či želé, bez kterého by to nebyl pravý Bubble tea.

Proč zrovna název Bubble tea? Většina z vás si možná bude myslet, že je název odvozen od tapiokových kuliček/perel, i já jsem si to dříve myslela, ale pravda to není. Název je odvozen od bublinek, které se tvoří během míchání při jeho přípravě.

Samotné kořeny Bubble tea pochází z Tchaj-wanu. Zde se nápoj vyskytl okolo 80.let.Více o Bubble tea se dozvíš na http://www.bubbleology.cz/co-je-bubble-tea/

Já osobně jsem bubble tea objevila teprve před rokem, kdy byl u nás na pouti karavan Bubbleology. Tento skvělý nápoj jsem si naprosto zamilovala. Bohužel v našem městě pravý Bubble tea nemáme, proto se vždy těším do nejbližšího města, kde ho mají a nikdy se bez něho nevracím domů. Mezi moje nejoblíbenější příchutě se řadí určitě liči, malina, jahoda a bílá broskev. Zkoušela jsem i různé kombinace, které si už moc nepamatuji. Určitě jsem neochutnala všechny příchutě a to musím napravit!

Jak dlouho znáš Bubble tea ty ?
Jaká je tvá nejoblíbenější příchuť a jakou bys doporučil/a ?

Tohle jsem měla tuším příchuť mango.


Vítej!

24. července 2014 v 16:13 | A&B

Vítej !

Ahoj. Vítáme tě u nás na našem novém blogu, kde najdeš všechno možné od módy přes krásu, až po různé rady,tipy..
Blog povedou dvě holky - Beát (B.) & Anet (A.). Poznaly jsme se před pár lety na koncertě jedné skupiny.
Design, který je tu momentálně nastaven je takový provizorní, protože bohužel nešel nastavit tak, jak jsme si představovaly, ale zatím ho tu necháme.
Doufáme, že se vám tu bude líbit a že se třeba i vrátíte :)

Tak se mějte krásně,
A & B.

Zdroj fotky: google.com